13 Ekim 2015 Salı

Gap Dong / 2014

         

                                      

                                      Gap Dong / 2014 갑동이
bir kitapzenin dünyası gap dong 2014 kore dizisi yorumu                                              Güzel bir günden herkese merhabalar <3


Bugün izlediğim bir kaç dizinin yorumlarını sizinle paylaşacağım.GAP DONG da onlardan biri önce dizimizin konusunu ve karakterleri bi tanıyalım sonrada yorumlarıma değineceğim ;)
                                             ~KONUSU~


20 yıl önce Moo-Yeom’un (Yoon Sang-Hyun) babası "Gap Dong" seri katil vak'asının şüpheli ismiydi. Dedektiflerin baskıcı soruşturması sonucu, Moo-Yeom’un babası intihar etti.

Artık Moo-Yeom bir dedektif olmuş, Gap Dong katilini yakalamak için çalışıyordur. Seri katil davası zaman aşımından ötürü geçerliliğini kaybetmiştir ve Moo-Yeom da Gap Dong'un öldüğü inancını kabullenmiştir. Gap Dong hakkında ipuçları belirmeye başlayınca Moo-Yeom onu yakalamak için elinden geleni yapmaya karar vermiştir.
 
                                                               OYUNCULAR                                          Yoon Sang-Hyun - Dedektif Ha Moo-Yeom

Kim Min-Jung - Maria Oh
                                           Sung Dong-Il - Baş Dedektif Yang Chul-Gon 
                                                        Lee Joon - Ryoo Tae-Oh 


Kim Ji-Won - Ma Ji-Yun    DİĞER OYUNCULAR

Jung In-Gi - Cha Do-Hyeok
Kang Nam-Kil - Han Sang-Hoon 
Jang Hee-Soo - Maria'nın annesi 
Jang Gwang - Monk Jinjo 
Jo Ji-Hwan - Lee Hyung-Nyeon Dizi 20 bölümden oluşan gayet iyi bir yapıt genel olarak ele alırsak ben severek izledim.
Sıkılmadan seri bir şekilde izleyebileceğiniz türden bir dizi aynı zamanda 2003 yılında yayınlanan Cinayet Günlüğü adlı Kore filminin dizi uyarlamasıymış ve gerçek hayatta yaşanan bir olayın seneryolaştırılmış hali dizi oldukça güzeldi Ryoo Tae-Oh'un oyunculuğu inanılmaz derecede iyiydi harika bir iş çıkardı çok iyi oynadı hakkını verdi rolünün ben dizileri gece izlediğim için azcık tırstım açıkçası :)
Sevmediğim yerleride vardı mesela maria oh gibi bu kadını bir türlü sevemedim :)
Bana çok itici geliyor açıkcası birde Dedektif Ha Moo-Yeom'un oyunculuğu çok pasif geçti daha iyi bir performans bekliyordum.
Bunları görmezden gelirsek izlenmesi gereken harika dizilerden biri bence spoiler vermemek adına konuyu burada kesiyorum :) bu tarz dizileri seviyorsanız kaçırmayın geçiktirmeden izleyin derim 

İYİ SEYİRLER 


Diziyi izlediyseniz sizlerden de bir yorum alalım aynı zamanda önerilerinizede açığım ;)NOT: Yorumlarınızı esirgemez kısa özde olsa yorum bırakırsanız çok mutlu olurum bıraktığınız yorumlar size her ay yapılacak olan hediye çekilişinde +++  haklar sağlayacaktır


2 yorum:

Sayfa Başına Dön