15 Kasım 2015 Pazar

ESMAÜL HÜSNA'NIN SIRLARI ''YA ALLAH'' İSMİ ŞERİFİ
Merhaba arkadaşlar daha önce dua bölümünün tanıtımını yazmıştım size eğer kaçıran okumayan varsa burada tıklayıp okuyabilir.Bugün Esmaül Hüsnanın sırlarına değineceğim ilk olarak ''YA ALLAH'' ismi şerifinden başlayıp her gün  bir ismi şerifin sırlarını yazacağım bu konuda yararlandığım kaynaklar Dr.Arif Arslan - Allah'ın İsimlerinin Sırları kitabı ve Yusuf Tavaslı - Tam Dua kitabı.Ayrıca blogum da farklı dualar da yayınlanacaktır. her türlü sıkıntı , üzüntü, borç, hastalık gibi bir çok duayı da blogum da bulabilirsiniz.Eğer yayınlamasını istediğiniz bir dua olursa blogumun mesaj bölümünden bana ulaşıp isteğinizi bırakabilirsiniz kısa sürede dönüş sağlar cevaplarım ;)        Hüvallahüllezi la ilahe illahü --> Allah ki, Ondan başka hiçbir ibadet edilecek ilah yoktur.


Allah : Cenab-ı Hakkın özel ismidir.Allah kelimesi cemilenemez.Yani çoğul yapılamaz. Başka türlü söylenemez.Allah bütün kemal sıfatları kendinde toplamış ''Vacibul'vucud'' varlığı gerekli olan yüce zattır.

Allah ismi şerifin sırları : 


 • Her gün 1000(bin) defa ''YA ALLAH'' ismi şerifi okunursa Evliyalar zümresine dahil olunur. (İmam Gazali)
 • Cuma günleri 100(yüz) defa ''YA ALLAH'' ismi şerifi okunursa okuyan kişi bütün muradına ermiş olur.
 • Her gün 1000(bin) defa bu mübarek isim okunmaya devam edilirse İlmel'yakin derecesine yükselip kalbi selim olur.
 • ''YA ALLAH'' ismi şerifi eceli gelmemiş bir hastaya 200(iki yüz) defa okunursa o hasta bi-iznillah şifa bulup sağlığına kavuşur. 


3 yorum:

 1. ne kadar güzel faydalı bir blog

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel ve faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederim kendi adıma

  YanıtlaSil
 3. Harika bir blog, her yerden esintiler var. Allah razı olsun :)

  YanıtlaSil

Sayfa Başına Dön