6 Kasım 2015 Cuma

KEMİK ADAMIN KIZLARI / TED DEKKER         Roman denilince benim aklıma ilk polisiye gerilim romanları geliyor:)
         Kitabı elime alınca gözüm bir katil aramaya başlıyor psikopat mıyım? Neyim :D
         Gelelim yorum köşemize yeni bir serüvene yelken açmaya ne dersiniz? ;)
bir kitapzenin dünyası kemik adamın kızları ted dekker kitap yorumu

                                                               Yazar: TED DEKKER
                                                                       Tür: Polisiye
                                                              Yayıncı: Martı Yayınları                                                            
                                                                        Sayfa: 512

İki yıl aradan sonra tekrar ortaya çıkan KemikAdam, kendine sekizinci kurban olarak istihbarat subayı Ryan Evans’ın 16 yaşındaki kızını seçer. Kurbanları beklentilerini karşılamamaya başlayınca onlara işkence edip ölüme terk eden KemikAdam, peşindeki polis ordusuna aldırmadan, kusursuz kızı bulana kadar aramaya kararlıdır.

Irak’ta direnişçiler tarafından kaçırılıp işkence gördüğü kâbus dolu günlerin ardından ülkesine geri dönen Ryan Evans, karısının ve kızının ona sırt çevirdiğini görünce dünyası başına yıkılır. Hayattan, ailesinin sevgisini tekrar kazanmaktan başka bir beklentisi kalmayan Evans, kızını kurtarmak için KemikAdam’ın peşine düşer.

“Kuzuların Sessizliği ve Se7en’dan bayrağı devralan Ted Dekker, insan ruhunun ışık görmemiş noktalarında gezinen bu romanıyla korku-gerilim türünü bir adım ileriye taşıyor.”
Kirkus Reviews


“Bu kitap tüylerinizi ürpertmekle kalmıyor; korku içinize işliyor ve bir süre sonra bir parçanız olup sizinle birlikte yaşamaya başlıyor.”
Brad Meltzer,


“Ted Dekker korku-gerilim edebiyatının gerçek bir ustası ve bu da şimdiye kadarki en muhteşem eseri.”
Nelson DeMille,


“Bir solukta okunacak bir güç gösterisi.”
James Rollins,


“Ted Dekker kendine özgü tarzıyla, türünün en iyi örneklerini sergiliyor.”
School Library Journal


“Heyecan ve gerilim yüklü bir yolculuk.”
Publishers Weekly Kemik adamın kızları ismi ürkütücü geliyor kulağa dimi? Ryan Evans Irak'ta istihbarat subayıdır. Direnişçilerin pususun da esir düşen Ryan direnişçiler tarafından psikolojik işkenceye maruz bırakılır gözünün önünde çoçukların kemiklerini kırarak psikolojik çöküntü yaşatılır.Bulduğu bir fırsatta direnişçilerin ellerinden kaçan Ryan ülkesine döner.Evine geldiğinde ailesini terk etmenin acısı kaplar içini artık ailesi onu istememektedir.Ryan ise ailesini geri kazanmak için uğraşır.

Kemik adam olarak adlandırılan bir seri katildir.Kaçırdığı kızlar beklentilerini karşılayamayınca onları işkence ederek tüm kemiklerini kıran bir psikopattır.Son seçtiği kurban ise Ryan'ın kızıdır.Ryan kızının kaçırılması üzerine kızını bulmaya çalışır.Kızını bulmak için her yolu deneyecektir kemik kıran adamla aralarında bir oyun başlar.Oyunun galibi kim olacaktır? Ryan kızını kurtarabilecek mi? Yoksa kemik kıran Ryan'ın gözleri önünde kızının kemiklerini mi kıracak? Bunları kitabı okuyup öğrenebilirsiniz;)

Çok güzel kurgulanmış bir roman başlarda sıkıcı gelse de ortalarda gerilim artıyor.Benim gibi seri katil kitaplarını seviyorsanız tavsiyemdir. ;)

3 yorum:

 1. BENDE korku ve polisiye kitaplarına bayılırım listeye aldım canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğeneceğinize inanıyorum şimdiden keyifli okumalar <3 ;)

   Sil
 2. BENDE korku ve polisiye kitaplarına bayılırım listeye aldım canım

  YanıtlaSil

Sayfa Başına Dön