12 Kasım 2015 Perşembe

SS501
HERKESE MERHABALAR ;)

Başlık isminden de anlaşıldığı gibi bugün blogum da SS501 adlı kore şarkıcı grubundan ağırlayacağım <3
Bu kısımdan sonrası bir çok siteden alınmış çeşitli bilgiler içermektedir keyifli okumalar ;)
SS501 (Korece: 더블에스오공일, Okunuşu: "Dabıl-Es Oh-Gong-İl" ya da "Dabıl-Es Fayf-Oh-Van") DSP Entertainmenttarafından kurulmuş Güney Koreli erkek grubudur.
Grup 2005'te 5 üyeyle çıkış yapmıştır. Üyeleri; Kim Hyun JoongHeo Young SaengKim Kyu JongPark Jung Min veKim Hyung Jun'dur.
Haziran 2010 itibarıyla grubun DSP Entertainment ile sözleşmesinin sona ermesinden sonra, tüm grup üyeleri solo kariyerlerine devam etmek için farklı şirketlerle sözleşme imzaladılar. Lider Kim Hyun Joong grubun dağıldığını resmi olarak açıklamadı.

Harf ve sayılardan oluşan bu grup adının özel bir anlamı vardır. İlk S: Süperstar İkinci S: Şarkıcı (Superstar Singer)'nın kısaltılmış halidir. 5,0 ve 1 ise "5 üye sonsuza kadar 1 arada" kelimesini ifade eder.

Triple S

 • Resmi Triple S Rengi: Yeşil İnci Işığı     
 • Triple S Kelimesinin Anlamı: SSS - Süper Star Destekçileri (Super Star Supporters)
 • Kuruluş Tarihi: 18 Aralık 2005
SS501'ın resmi fan kulübünün adı Triple S'tir. Bu da SSS: Süper Star Destekçileri (Super Star Supporters) anlamına gelir.Grubun temsili rengi yeşildir.Huzur anlamındadır.

2005-2006: Çıkış

SS501 8 Haziran 2005'te ilk teklileri olan Warning ( Korece: "경고") ile çıkış yaptılar, ikinci teklileri olan "Snow Prince" ise 2005 yılının son zamanlarında piyasaya sürüldü.
Heo Young Saeng boğazıyla ilgili bir operasyon geçirdiğinden dolayı grup 2006 yılının büyük bir bölümünde inaktifti fakat buna rağmen grubun büyük bir hayran kitlesi oluşmuştu. 2006 yılının Nisan ayında Japonya'da bir imza günü düzenlediler. Yılın ortalarında ilk konserleri olan "Step Up Concert"ı Osaka,Japonya'da başarıyla verdiler ve ilk albümlerini tanıtmak amacıyla Kore'ye geri döndüler.

2007-2008: Japonya aktiviteleri ve Boys Over Flowers

SS501, 2007 sonlarında Japon pazarında konser vermiştir. Bununla birlikte Japon hayranlar tarafından "Triple S Japan" kulübü kurulmuş ve SS501 ilk resmi imza gününü 25 Mart 2007de düzenlemiştir.
2008 yılında yeni teklileri olan Deja-Vu ile grup Kore'ye geri dönmüştür. Tekli 8 Mart 2008'de yayımlanmış grup geri dönüşünü M Countdown'da duyurmuştur. Bu başarılarını "A Song Calling For You" ile desteklemişler performanslarını Music Bank'te sergilemişlerdir.
2 Ekim 2008 günü, grup lideri Kim Hyun Joong Boys Over Flowers adındaki diziye 'Yoon Ji-Hoo' rolüyle katılmıştır. Dizi 2009'da Korenin KBS kanalında yayınlanmıştır.
Kim Hyung Joong dizide rol alırken grubun bir diğer üyesi Park Jung Min'de Grease müzikalinde 'Danny Park' rolünü almak üzere gruptan bir süreliğine ayrı kaldı.
Bu süre içerisinde geriye kalan 3 üye 'SS501 Project Group' adlı grubu kurdu Heo Young Saeng bu grubun lideriydi. UR Man adlı albümlerini 2008'in Kasım ayında yayımladılar.

2009: Mini albüm ve ilk Asya turu

SS501, 13 Mayıs 2009'da ikinci Japonca albümleri olan "All My Love"ı piyasaya sürdüler.
Ağustos 2009da ilk Asya turlarını gerçekleştirdiler. Tur içinde Seul'de iki konser, Japonya,Tayvan,Hong Kong,Tayland,Çin,Malezya ve Singapurda toplam 15 konser vermişlerdir.
Grubun mini albümü Rebirt iki şekilde yayımlandı; yarım ve tam baskı. Yarım baskı 20 Ekim, tam baskı 22 Ekimde piyasaya sürüldü. Yarım özel baskı albümü içinde iki poster ve 100 sayfalık fotograf günlüğü bulunuyordu. Grup albümünü "Love Like This" teklisiyle tanıtıyordu. Bu tekli iki Music Bank ödülü kazandı.

2010: DSP Media'yı bırakış

2010 Haziran ayında, DSP Entertainment ile sözleşmenin sona ermesiyle tüm üyeler farklı şirketlerle sözleşme imzaladılar. Kim Hyun Joong Haziran ayının sonlarında KeyEast EntertainmentPark Jung Min Ağustos ayında CNR MediaKim Hyung Jun S-Plus Entertainment son olarak Heo Young Saeng ve Kim Kyu JongB2M Entertainment ile sözleşme imzaladı.

- ÜYELER -

                                 KİM HYUN JOONG

Kim Hyun Joong (d. 6 Haziran 1986, Seul), Güney Koreli şarkıcı ve aktör.
Güney Kore'nin en sevilen müzik gruplarından biri olan SS501'in lideridir. Oyunculuğa 2005'te Nonstop dizisinin 5. sezonuyla adım atmıştır. Ona şöhreti getiren ise 2009 yapımı Boys Over Flowers dizisinde canlandırdığı Yoon Ji Hookarakteridir. 2010 yılında başrolünü oynadığı Mischievous Kiss (Playful Kiss) dizisiyle şöhretini pekiştirmektedir. Ayrıca 2012 yapımı olan yeni sezonda vizyonda olması beklenen City Conquest dizisinin başrol oyuncusu olarak oynayacaktı.Ama kanal telif hakları sebebiyle iptal etmiştir.2013 yılında ise şirketin resmi bir kararı ile İnspiring Generation dizisinde başrol oyuncusu olacağı duyurulmuştu. Dizi 24. bölümünü 3 Nisan Perşembe günü yayınlayarak final yapmıştır. Ayrıca yakın zamanda askere gitmesi söz konusu.

Şarkıcı, 2011 haziranında solo albümü Break Down ile K-Pop listelerinde büyük bir başarı yakalamıştır. Lideri olduğu SS501 grubunun müziğe bir süreliğine ara vermesiyle solo albüm yapan Kim Hyun Joong, "Break Down" albümüyle 100.000 satış rakamına ulaşarak birçok başarılı grubu geride bırakmıştır. Ardından 2011 ekim ayında "Lucky Guy" adlı yeni bir mini albüm yayınlamış ve bu albümün Kore'de ki tanıtımlarının bitmesinin ardından 2012 yılının başlarında "Break Down" albümünde yer alan "Kiss Kiss" şarkısının ve Lucky Guy albümünün Japonca versiyonu ile Japonya'da çıkış yapmış ve orada da büyük bir başarı yakalamıştır. Son olarakta 2012 temmuz ayında Japonya'da "Heat" adlı bir single yayınlamıştır.

Break Down albümünde bulunan şarkılar:
 • Intro (Let Me Go)
 • Break Down (feat. Double K)
 • Please
 • Kiss Kiss
 • Please (Inst.)

Lucky Guy albümünde bulunan şarkılar:
 • Do You Like That
 • Lucky Guy
 • Smile
 • 나는 네 남자야
 • U
 • Lucky Guy (Ins.)

Heat single'ında yer alan şarkılar:
 • HEAT
 • Let's Party
 • HEAT (Tv Mix)
 • Let's Party (Tv Mix)

Dizileri

Ödülleri

Heo Young Saeng
Heo Young Saeng (d. 3 Kasım 1986) Güney Koreli şarkıcıdır.
İlk olarak SM Entertainment’te stajyerdi. Daha sonra DSP Entertainment’e katıldı ve SS501 üyesi olarak 8 Haziran 2005’te ilk çıkışını yaptı. 2006 yılında Park Jung Min ile birlikte Mayıs'tan Ağustos'a kadar (SBS)Youngstreet Radyosu'nda DJ'lik yaptı. Ses tellerindeki rahatsızlıktan dolayı devam edemedi. Park Jung Min ve Kim Hyun Joong'un solo çalışmaları dolayısıyla SS501 albüm Temmuz 2009'a ertelendi. Bu nedenle, diğer üç üye Heo Young Saeng liderliğinde bir alt birim oluşturmuş ve 2008 yılı Kasım ayında UR Man adlı mini albümünü yayınlamışlardır. Solo şarkısı "사랑 인거죠"("Is it love? ") UR Man albümü zamanında piyasaya çıktı. Şarkıyı kendi yazmış ve düzenlemiştir. SS501 üyeleri arasında bu şekilde çalışma yapan tek kişidir. Bu şarkıyı 2007 yılında SS501 Japonya faaliyetleri sırasında yazmıştır.2011 yılında solo albümünü çıkarttı.Bu albümde bayan Koreli pop grubu 4minute'in rapçisi Hyuna ile birlikte "Let İt Go" şarkısını seslendirdi.Bu şarkı albümün çıkış parçasıdır.Albüm ün ikinci şarkısı "Rainy Haert"ı ise SS501'daki grup arkadaşı Kim Kyu Jong ile seslendirmiştir.

Albüm

Solo Album: Let It Go
 • Language: Korean
 • Release Date: 2011.05.12
 • Genre: Dance Pop
Tracklist:
 • 01 Out The Club (Feat Tae Wan)
 • 02 Let It Go (Feat HyunA)
 • 03 Rainy Heart/부제 비가 내리던 그 어느날 (Feat Kim Kyu Jong)
 • 04 I'm Broken
 • 05 Let It Go (Inst.)

Solo Şarkılar

 • Hajimete Miru Sora Datta (はじめて見る空だった) – ‘Kokoro’ (August 2007)
 • Is It Love? (사랑인거죠) – ’U R Man’ (November 2008)
 • Nameless Memories (이름없는 기억) – SS501 ‘Solo Collection’ (June 2009)
 • I Erase Tears (눈물을 지워가) – ‘Friend, Our Legend Drama’ OST (June 2009)
 • I’m sorry, I love you (사랑해요 미안해요) – ‘Will it snow for Christmas’ OST (December 2009)


Kim Kyu Jong


Kim Kyu Jong (d. 24 Şubat 1987Jeonju), Güney Kore'li şarkıcı, DJ, program sunucusu ve aktördür. Kim Kyu Jong2005 yılında SS501’in bir üyesi olarak hayatımıza adım attı. SS501’in üye seçmeleri için düzenlenen yarışmayla son üye olarak gruba dâhil oldu. 2006 yılında çeşitli programlara katılan Kim Kyu Jong “Youngstreet” programını Park Jung Min (SS501’in üyesi) ile birlikte sunmuştur. Grubun düşük vokallerinden biridir. 2009 yılında ünlü bir fotoğraf makinesi markasının reklam amaçlı mini dizisi SETI'de rol almıştır.

Solo Şarkıları[değiştir | kaynağı değiştir]

TV Programları[değiştir | kaynağı değiştir]
Park Jung MinPark Jung Min (d. 03 Nisan 1987Seul), Güney Kore'li şarkıcı, DJ, program sunucusu ve aktördür. Park Jung Min2005 yılında SS501’in bir üyesi olarak hayatımıza adım attı. SS501’in üye seçmeleri için düzenlenen yarışmada 2. olarak gruba dâhil oldu. 2006 yılında çeşitli programlara katılan Park Jung Min “Youngstreet” programını önce Heo Young Saeng (SS501’in üyesi) ile daha sonra Kim Kyu Jong (SS501’in bir diğer üyesi) ile sunmuştur. Grubun düşük vokallerinden biridir. 2010 yılında herkes tarafından beğeniyle izlenilen “Human Theater (İnsan Tiyatrosu)”da oyunculuğu ile göz doldurdu. Daha sonra Özel bir dergi için Tv’de hazırlanan “What a Women Wants (Kadınlar Ne İster)” adlı programda yer aldı. Şimdi ise Dankook Üniversitesi'ne lisede de beraber okuduğu Kim Hyung Jun ile devam etmekte. (Jung Min'in okuduğu bölüm Otel Yöneticiliği Bölümü )
Park Jung Min, “Grease Müzikali”ndeki 'Danny Park' rolüni kazanabilmek için çok çalıştı. Çalışmaları sayesinde En İyi Müzikal Yeteneğin seçildiği yarışmada Yesung (Super Junior) ve diğer güçlü rakiplerini geride bırakarak “Altın Bilet Ödülü”nü aldı ve rolü oynamaya hak kazandı.
Jung Min’in ayrıca, “Royal Avenue” adlı online alışveriş merkezinin sahibidir. Online alışveriş merkezi olarak başladığı mağazasını Nisan ayında Güney Kore’de bir kafede küçük bir defile düzenleyerek tanıttı. Temmuz ayında ise Çin’de küçük bir mağaza açtı. Açılışta Park Jung Min, Çinli müşterileri için bir sürpriz hazırladığını ifade etmiştir.
10 Ağustos 2010’da bağlı olduğu yapım şirketini değiştirerek CNR Media ile anlaşma sağlamıştır. Bu şirket Tayvan şirketi “Comic-Ritz” ve Kore şirketi “ROY MEDIA” ortaklığından oluşur.
CNR Medya göre, “Park Jung MinGüney Kore’de her yere ulaşmak ve Asya’da daha geniş kitlelere ulaşmak için bizi tercih ederek, anlaşmayı imzalamıştır. Gelecekte Asya’da sağlam bir konumda olacaktır. Ayrıca Jung Min, SS501'in Jung Min'i olarak SS501’in her faaliyetine katılacaktır. SS501 faaliyetleri onun için öncelikli ve önemlidir.”
Solo kariyerine Japonya'da 18-23 Kasım 2010 arası rol aldığı "Bonds of Boys" Müzikali ile devam etmiştir.
CNR Media bandrollü ilk solo albümü “Not Alone” 25 Kasım 2010’da çıkması gerekiyordu. Ancak Kuzey Kore’nin, Güney Kore’ye saldırması albümün çıkış tarihini 20 Ocak 2011’e ertelenmesine neden oldu. Bu erteleme sayesinde albüme “Alone” şarkısı da eklendi. CNR Media albüme yeni şarkının eklenmesinin yanı sıra, albümün fiyatının da değişeceğini Park Jung Min'in Resmi Sitesinden duyurdu.Ayrıca sanatçı Fondant Garden isimli Kore - Tavyan yapımı 16 bölümlük Tv dizisinde başrol oynadı. CNR Media Park Jung Mine vaadettiği ödemeleri yapmayınca sanatçı şirketine karşı dava açtı ve davayı kazandı. Bu gelişmeler üzerine Park Jung Min Colourful Records/Victor Entertainment ile anlaşma imzaladı ve günümüzde hala bu şirket ile devam etmektedir.
Park Jung Min 2012 yılında Romeo karakterine bürünerek Japonca albümü ile Japonya için comeback yaptı ve albümden büyük beğeni toplayan Give me your heart şarkısına video klip çekti. Bu albümle yeni bir imaj ve konsepte bürünen Park Jung Min hayranlarını hem şaşırttı hem de övgüsünü aldı.Romeo karakteri sanatçının kendi kişiliğinin aksine çok fazla konuşmayan sessizliği ile ünlüydü ancak sanatçı bu karakterinde hakkını verdi ve Romeonun gizemi ve esrarıyla birkaç ayını geçirdi.
Yine 2012 yılında bu kez 14 Kasım tarihinde Kore için comeback albümünü piyasaya sürdü böylelikle Park Jung Min i Romeo karakterinden çıkartıp yeniden özüne döndüren Beautiful adlı şarkıya video klip çekildi.Park Jung Min yine hayranlarını şaşırttı klibin konsepti oldukça farklıydı ancak her yaptığını kendine yakıştıran sanatçıyı hayranları yine çok beğendi klipte retro bir atmosfer gözlemleniyor ve oldukça neşeli işlenmiş tıpkı sanatçının kişiliği gibi.

Solo Şarkıları 

=) 1. Bad Person
=) 2. Beautiful
=) 3. Devil
=) 4. Do You Know
=) 5. Dream Out Loud
=) 6. Everyday Is Christmas
=) 7. Give Me Your Heart
=) 8. Go Go
=) 9. Glamorous Sky
=) 10. Hide And Seek Love
=) 11. Here
=) 12. If You Can't
=) 13. I Want To Protect You
=) 14. Kiss
=) 15. Like Tears Are Falling
=) 16. Lover's Spirit
=) 17. Missing You
=) 18. Not Alone
=) 19. No Turning Back
=) 20. Only Me
=) 21. One More Night
=) 22. Sin
=) 23. Tonight's The Night
=) 24. Taste Fever
=) 25. Tender
=) 26. Until The End Of Time
=) 27. Voyage
=) 28. You See It's Like
=) 29. Your Color

Tiyatro

Fondant Garden(2012)

TV Programları 

 • “What a Women Wants” - OnStyle Dergisi
 • Human Theater” (2010) - MBC's
 • Meet” - Superstar Mini-Drama 8. Bölüm
 • Fondant Garden (2012)-Park Xi Huan-Hanji
"Kim Hyung Jun
Kim Hyung Junİlk çıkışını SS501 ile 2005 yılında yaptı ve grubun en genç üyesi maknaesi olduğu için ona çoğunlukla "baby" denildi. Grubun en küçüğü olduğu için diğer üyelerin zorbalıklarına maruz kaldı. (Wikinin yalancısıyım. ) Park Jung Min'i mini konserinde ve solo klip çekimlerinde Jung Min'i ziyaret etti. Jung Min'de onu ziyaret etti, böylelikle birbirlerini desteklediklerini ve birarada olduklarını gösterdiler.
Kim Hyung Joon (3 Ağustos 1987 doğumlu) Koreli pop şarkıcısı, disk jokey ve SS501'in en genç üyesidir. Kardeşi Ki Bum U-KISS grubunun eski üyesidir. Dankook Üniversitesi Koleji'ne bağlı Lisede Park Jung Min ile okudu.
DSP Entertainment ile grubun sözleşmesi bitince solo kariyer yapmak için SPlus Entertainment ile sözleşme imzaladı.
Kardeşi Kim Ki Bum ile "Piro-Piro" adında bir alışveriş sitesi açtı. (HnB Company) İlk müzikali "caffeine" ile tiyatro hayatına başlayan Hyung Jun müzikalde çalışkan avukat rolünü oynadı. Kan Mi Youn "Paparazzi" klibinde oynadı. Japonya'da solo albüm için AVEX Entertainment ile sözleşme imzaladı. Solo albümü olan "My Girl"ü 8 Martta yayınladı.

Ödüller

YıllarÖdüller
2005
 • 2005 M.net KM Music Festival: En İyi Yeni Erkek Grup Ödülü
 • 2005 SBS Gayo Awards: En İyi Yeni Artist
 • 2005 MBC Music Festival: En İyi Yeni Artist
 • 2005 KBS Music Award: En İyi Yeni Artist
2006
2007
2008
2009

Diskografi

Ana madde: SS501 discography

Korece

Mini albümler
 • Warning (Haziran 2005)
 • Snow Prince (Aralık 2005)
 • Deja Vu (Mart 2008)
 • Find (Temmuz 2008)
 • U R Man - Özel Album (Kasım 2008) – SS501 Project Group
 • Solo Collection (Temmuz 2009)
 • Rebirth (Ekim 2009)
 • Destination (Mayıs 2010)
Stüdyo albüm
 • SS501 S.T 01 Now (Kasım 2006)


kaynak siteye giriş için tık tık ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sayfa Başına Dön